Anotace | Změna nařízení vlády č. 352/2000 Sb., kterým se mění některé vyhlášky ministerstev a jiných správních úřadů.
Změna:
- V nařízení vlády č. 352/2000 Sb., kterým se mění některé vyhlášky ministerstev a jiných správních úřadů, ve znění nařízení vlády č. 42/2003 Sb., se část jedenáctá (Změna vyhlášky č. 255/1999 Sb., o technických podmínkách věcných prostředků požární ochrany) včetně nadpisu zrušuje.
Účinnost změn (podle tištěné Sbírky zákonů) dne 1. ledna 2014.
Naše poznámka I.:
S přihlédnutím k závěrům stanoveným v bodu 25. Nálezu Ústavního soudu České republiky, publikovaného pod č. 22/2014 Sb. konstatujeme, že byl opět porušen ústavně chráněný princip zákazu retroaktivity, když účinnost tohoto nařízení vlády o více než 4 měsíce předchází jeho publikaci ve Sbírce zákonů. V souladu s ustanovením §3 zákona č. 309/1999 Sb., o Sbírce zákonů a o Sbírce mezinárodních smluv konstatujeme že toto nařízení vlády může nabýt (nabývá) účinnosti nejdříve dnem 24.4.2014.
Poznámka II.:
Předseda vlády, který je absolventem právnické fakulty, by si měl ohlídat, zda podepisuje bezvadný právní předpis nebo právní a protiústavní paskvil (byť jeho podpis zde nemá konstitutivní povahu).
|