O EPISu

Vítáme Vás na stránkách EPIS on-line

 

Více než dvě desetiletí se věnujeme výrobě právně informačního hypertextového produktu, který je posledních 20 let dodáván pod ochrannou známkou EPIS® na nosičích DVD. V jeho obsahu je zúročeno obrovské množství odborné práce s právními texty, které umožňuje uživateli v reálném čase seznámit se s aktualizovaným i historickým zněním právních předpisů a souvisejících aplikací.

 

Rozvoj informačních technologií a oprávněné požadavky našich stávajících i potencionálních zákazníků vedly k převodu datového obsahu EPIS® do databázového on-line systému.

 

Nacházíte se tedy na on-line právně informačním portálu, na kterém se budeme snažit v reálném čase splňovat Vaše požadavky na korektní právní informace. Jeho základem je Registr právních předpisů a úplná aktualizovaná znění všech právních předpisů publikovaných od roku 1945 ve Sbírce zákonů a Sbírce mezinárodních smluv. Rekonstrukce úplných znění právních předpisů probíhá permanentně. Texty právních předpisů a rejstříkové údaje o nich jsou aktualizovány v okamžiku oficiální publikace příslušné částky Sbírky zákonů nebo Sbírky mezinárodních smluv. Implicitně se vždy zobrazí jejich poslední aktuální účinné znění.

 

Tento rozsáhlý databázový systém Vám však umožní sestavit si text každého právního předpisu podle Vašich potřeb k jakémukoliv datu zpětně do minulosti, případně zobrazit "historické" (již neúčinné) znění na úrovni konkrétního paragrafu. Pokročilá technologie hypertextu Vám dovolí zobrazovat velmi jednoduše všechny relevantní a vzájemně propojené (odkazované) informace, které spolu díky úmyslu zákonodárce a dalších legislativních orgánů jakkoliv souvisejí. Hustota této sítě vzájemných odkazů je úctyhodná - v současnosti se pohybuje na hranici 10 milionů vzájemných vazeb.

 

Základní obsah portálu je doplněn o tyto další aplikace:

 

Děkujeme za Vaši pozornost.

 

 

Redakce